24 Haziran Seçimini Kim Kazandı? - Legalim
Close
Onlarca oy zarfı ve bir sandık
24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimleri

24 Haziran Seçimini Kim Kazandı?

Ana sayfa » Siyaset » 24 Haziran Seçimini Kim Kazandı?

 

24 Haziran seçimini kim kazandı? Seni Allah ile aldatanlar kazandı. Dini siyasete alet ederek kendi çıkarları için kullanıp, milleti kandırarak ceplerini dolduranlar kazandı. Din tüccarları kazandı…

Benim üniversite mezunu kardeşim, senin çocuğun kendi mesleğini yapacak iş bulamazken, gemicik filoları kuranlar, devletten ihale alanlar ve yandaş büyük inşaat firmalarına rant sağlayanlar kazandı!

Sen kredi borcunu aksattığın an icra ve hacizle baş başa kalırken, devlet bankalarından kredi desteği alan ve borç yapılandırması yaparak vergilerini sildiren yandaş firmalar kazandı!

Şeker fabrikalarını satarak, seni kanser ve şeker hastası yapabilecek mısır şurubu şekerini kullanmaya mahkûm edenler kazandı!

Nohut, kuru fasulye, yeşil mercimek, kırmızı et, saman vs. ithal etmek zorunda kalarak tarımı ve hayvancılığı ülkemizde yok edenler kazandı!

Patates ve soğanı bile lüks bir gıda haline getirecek tarım politikası oluşturanlar kazandı!

Doğurgan olmayan, bir daha ekimde kullanılmayacak GDO’lu tohumları İsrail ve diğer ülkelerden ithal ederek yediklerimizi zehire dönüştürenler kazandı!

“Van minıt” diyerek İsrail’e posta koyup kapalı kapılar ardında işbirliği yapanlar, “Bizim de İsrail’e ihtiyacımızın olduğunu kabul etmemiz lazım” diyenler kazandı!

Mavi Marmara gemisinde İsrail tarafından öldürülen insanlarımız için “Giderken bana mı sordunuz” diyenler, İsrail’e açılan davalara karşılık 20 milyon doları İsrail’den “Ex gratia” yani lütuf olarak kabul edip davaların düşmesini sağlayarak ölen insanların kanlarını yerde bırakanlar kazandı!

Ülke itibarını artırmayı şaşalı saray yaptırmak zannedenler, evlerdeki buzdolabı ve fırını zenginlik göstergesi kabul edenler kazandı!

Yol, köprü, tünel gibi yapılara devlet garantisi vererek geçmeyen araçların parasını da senin benim vergilerimden oluşan devlet gelirinden yandaşlara aktaranlar kazandı!

Şehir Hastaneleri için hasta garantisi vererek hastaları birer “müşteri” olarak görüp SGK’yı ve sağlık sistemini çökertenler kazandı!

Özelleştirme adı altında tüm önemli kurum ve kuruluşları, Cumhuriyetimizin milli değerlerini satanlar kazandı!

2002 senesinden beri tek başlarına iktidarda olmalarına rağmen, milli gelirin düşmesine; faizlerin, dövizin, enflasyonun ve işsizliğin artmasına; yoksulluğun çoğalarak halkın daha da fakirleşmesine neden olanlar kazandı!

Sadece köprü, yol, tünel gibi yapılarla övünerek ülke ekonomisini üretim olmadan, fabrika kurmadan, yeni iş kolları oluşturmadan, katma değeri yüksek teknoloji üretmeden kalkındıracağını söyleyerek milleti uyutanlar kazandı!

Duble yollar yaparak “yolunu” bulanlar, yaptıkları her işten milleti zarara sokarak kendi ceplerini ve yandaşlarının ceplerini dolduranlar kazandı!

Milli Eğitim Bakanlığının başına Milli Savunma Bakanını getirenler, 2002 senesinden beri 14 kez eğitim müfredatını değiştirenler, sınav sistemiyle yap-boz gibi oynayanlar, milli eğitimin içini boşaltarak kindar ve dindar cahil nesiller yetiştirerek ülkenin geleceğini yok edenler kazandı!

Bu zamana kadar hiçbir sorunu çözemeyen ama her seçimde tekrar tek başına iktidar olunca çözemediği tüm sorunları çözeceğini vaat ederek milletten oy isteyenler kazandı!

Yolsuzluğa bulaşmış Bakanları adalete bile teslim edemeyenler, ayakkabı kutularında para saklayanlar, koluna 700.000 dolarlık kol saati takanlar kazandı!

Fetö ile bir zamanlar aynı menzile gittiklerini bildirenler, “Ne istedilerse verdik” diyenler, tüm uyarılara rağmen bu dinci terör örgütü ile işbirliği yaparak devletin ve askerin tüm kurumlarına Fetö’nün yerleşmesine destek olanlar kazandı!

Fetö’nün ucu kendilerine dokununca “kandırılmışız, bunlar paralelmiş” diyerek kaçanlar, “Allah ve millet affetsin” söylevinde bulunarak hesap veremeyenler, Fetö’nün siyasi ayağını gizleyenler kazandı!

15 Temmuz darbe girişimini araştırma komisyonuna MİT Müsteşarını ve Genelkurmay Başkanını davet etmeyerek bilgi almayanlar, komisyonu apar topar sonlandırarak darbe girişiminin sorumlularının ortaya çıkmasına engel olanlar kazandı!

Türk ordusunun komutanlarını hapislere atanlar, terörist yerine koyanlar, görevlerinden uzaklaştıranlar, tüm birimlerinin Fetö’cüler tarafından ele geçirilmesine göz yumanlar, askerin itibarını yok edenler kazandı!

PKK ile masaya oturarak kapalı kapılar ardında “çözüm süreci” adı altında işbirliği yapanlar, tek başına iktidar olamama ihtimali çıkınca da çözüm sürecini rafa kaldırarak Şehitler üzerinden oy toplayanlar kazandı!

Çözüm süreci var diye PKK’nın her yere mayın döşemesine, hendek kazmasına göz yumanlar, süreç bitince de Şehit düşen onlarca askerlerimiz ardından “yanılmışız, aldanmışız” diyebilecek kadar yüzsüz olanlar kazandı!

Esad’ın yıkılması için yardım malzemesi adı altında IŞİD’e tırlarla silah yardımı yapanlar, ülkemizde IŞİD’in kamplar kurulmasına müsaade edenler, canlı bombalarla insanlarımızın ölmesine göz yumanlar kazandı!

Bir zamanlar IŞİD için “öfkeli Sünni gençler” diyerek bu şekilde dış politika oluşturanlar, PYD liderini ülkemizde ağırlayanlar, YPG/PYD’yi terör örgütü saymayarak işbirliği yapanlar kazandı!

Mesud Barzani’yi Ankara davet edip sözde “kürdistan” bayrağını göndere çektirenler, birlikte kol kola girip işbirliği yapan sözde “milliyetçiler” kazandı!

Önce “Yanılmışız, andanmışız, inanmışız” diyenler, sonra “Ne aldanan olduk ne de aldatan” diyerek milletin aklıyla dalga geçip alay edenler kazandı!

Milleti ayrıştıran, ötekileştiren, birbirine düşman eden, ülkede birlik sağlayamayanlar kazandı!

Peki, bu seçimin kaybedeni kim oldu?
Kaybedenler ben, sen yani tüm millet oldu…

Bu seçimin gerçek anlamda hiç mi kazananı yok peki? Var…

Ülkenin tek kazanımı Muharrem İnce oldu… Türkiye Muharrem İnce’yi kazandı.

Yorumunuz benim için çok önemli. Çekinme, eleştir!